U petak, 26. juna, u popodnevnim časovima fudbaleri Železničara stigli su u Moravske Toplice, gde će im biti baza tokom dvonedeljnih priprema za novu sezonu.
Po dolasku u Sloveniju, ekipa se smestila u hotel, nakon čega je usledila kraća pauza za odmor i oporavak od puta.
Već prvog dana boravka na programu su radne obaveze, pa će trener Radomir Koković u večernjim časovima izvesti igrače na jednosatni trening.